Dünya

Antalya,fırtınanın izlerini siliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünkü fırtına ve yağışın izlerini silmek için hummalı bir çalışma yürütüyor.

29 Ocak 2023 Saat: 12:22
Antalya,fırtınanın izlerini siliyor
Antalya,fırtınanın izlerini siliyor

Antalya,fırtınanın izlerini siliyor

Özellikle dev dalgaların büyük hasar verdiği Konyaaltı Sahili’nde geniş kapsamlı bir bakım onarım çalışması yürütülüyor. 

Antalya’da dün kent merkezinde saatte 100 kilometreye ulaşan fırtına ve şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde fırtına ve yağışın neden olduğu yıkım ve getirdiği atıkları temizlemek için tüm birimleriyle seferber oldu. 5 metreyi aşan dalgalar Konyaaltı Sahili’nde büyük zarara neden oldu. Bankları ve parke taşları yerinden söken dalgalar sahil yolunu ve işletmeleri denizden taşıdığı kumla doldurdu. Ağaçlar devrildi, dallar kırıldı. Büyükşehir Belediyesi, fırtına ve yağışın etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren tüm birimleriyle teyakkuz halinde olumsuzluklara müdahale etti. 

Büyükşehir Belediyesi, Park Bahçeler, Çevre Koruma Kontrol, Fen İşleri Daire Başkanlıkları ve ASAT personelinden oluşan 160 kişilik bir ekip dev dalgaların dövdüğü Konyaaltı Sahili’ni eski haline getirmek için kapsamlı bir bakım onarım çalışması başlattı. Beach Park bölümünde oluşan kum yığınları iş makineleri ile kaldırıldı. Yıkılan ağaçlar yeniden dikilirken, kırılan dallar temizlendi. 

Sahil yolu kumlardan arındırıldı  

Sealife Otel ile Boğaçayı arasında kalan bölümde sahil yolunu kaplayan kumlar yıkanarak ve süpürülerek temizlendi. Sahil yolunda sökülen parkeler onarılırken, zarar gören korkuluklar tamir edildi. Kumla dolan mazgallar açıldı. Dalgaların yerinden söktüğü kent mobilyaları tekrar yerlerine monte edildi. Büyükşehir ekipleri, fırtınanın izlerini silmek için gün boyu hummalı bir çalışma yürüttü.YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız