Kıbrıs

Festival Fuar

“AntalyaTurizm fuarı sektörleri buluşturdu”

Bu yıl Antalya’da 5.kez düzenlenen 35 ülkeden 25 bin turizm profesyoneli ve paydaşının ağırlandığı Antalya Turizm Fuarı Antalya Valisi Hulisi Şahin tarafından ziyarete açıldı.

1 Kasım 2023 Saat: 13:43
“AntalyaTurizm fuarı sektörleri buluşturdu”
“AntalyaTurizm fuarı sektörleri buluşturdu”

“Antalya Turizm fuarı sektörleri buluşturdu”

İGFA ANTALYA / Özden DEMİRCİ

 Fuarın Mimarı Selçuk Meral, "Teşekkür Etti"

Turizm kenti Antalya'da GTM Fuarcılık yönetim kurulu başkanı Selçuk Meraltarafından bu yıl 5. kez düzenlenen 35 ülkeden 25 bin turizm profesyoneli ve paydaşının ağırlandığı Antalya Turizm Fuarıaçılışında konuşan Selçuk Meral, Fuarın ve yapılan çalışmaların önemine değinerek yaptığı açıklamada Vali, Şahin'e, katılımcılara, davetlilere, destek verenlere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

  

             

Protokol açılışa ilgi gösterdi

300 Stant 600’ ün üzerinde Turizm markasının katıldığı Anfaş Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı açılış törenine Antalya Valisi Hulusi Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, Kıbrıs Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, TURSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, GTM Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, Kocaeli Turizm Gazetesi İmtiyaz sahibi ve Kocaeli Turizm derneği Başkanı Soner Kılıç, İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı İGFA Fuar Temsilcisi Gazeteci Özden Demirci ve çok sayıda sektör temsilcileri katıldı.

“Huzurlu bir dünya için turizm faaliyetleri çok değerlidir.”

Turizmi sadece ekonomik bir faaliyet olarak görmemek gerektiğini vurgulayan Vali Şahin; “Turizm, radikalizmin önündeki en önemli engeldir. Ticaretin, turizmin ve insanların bir arada olduğu yerlerde ön yargılar kırılır, barışın tohumları ekilir. Gelecekte daha huzurlu bir dünya için turizm faaliyetleri çok değerlidir. Ben bu pencereden de bu fuarın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Turizm artık bizi tatmin etmiyor”

Konuşmasının sonunda turizmcilerden beklentilerini dile getiren Vali Şahin; “Bizlerin, siz kıymetli turizmcilerden beklediğimiz şu; ilk olarak, bu işi sürdürülebilir yapalım. Biz bugün buradayız bizden sonra gelenler de Antalya’nın bu güzelliklerine sahip olsunlar. İkincisi, Antalya’nın sadece denizden, kumdan ibaret olan turizmi artık bizi tatmin etmiyor. Bundan sonra yeni sektörler, yeni faktörler devreye girmeli. Antalya’nın sadece denizi yok. Dağları, ovaları ve vadileri var. Muhteşem bir gastronomisi, çok köklü bir Türkmen ve Yörük kültürü var. Bunları da lütfen keşfedelim ve turizm faaliyetimize dahil edelim.” diye konuştu.

Fuara katılım ve yoğun ilgi alana sığmadı

Antalya Turizm Fuar, her geçen yıl bir önceki yıldan çok çok daha verimli olduğu, açıldığı ilk gün yoğun katılım ve adeta izdihamın yaşandığı Fuar’a büyük ilgi gördü. Antalya'nın en büyük fuarı, Antalya Turizm Fuarı’na katılan yabancı sektör turizm temsilcileri fuarda gerçekleştirdikleri görüşmelerle çalışmalarına yer buldu. Geçtiğimiz yıla oranla 10 kat daha verimli Antalya Turizm Fuarı hedefini bulduğunu bu başarılı organizasyonla adını bütünleştiren Selçuk Meral Antalya’nın Turizmdeki yerinin ne kadar verimli ve önemli olduğunu bir kez daha kanıtladığı gözlemlendi.

    

“Arı gibi çalışacak ekonomiye katkıda bulunacağız”

Bölgenin Turizm başkenti Antalya’da yapılan Fuardaki hareketliliğe şahit olan bölgenin Turizmcileri bundan böyle Turizmin arıları olarak, turizmde turistleri ülkemize getirenler olarak, üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirerek, birinci hizmet yılımızı doldurduk. Bundan sonra çalışmalarımız misliyle artarak devam edecek. 2024 yılına ülkemize daha fazla turist getirmek için, döviz kazandırmak için, ekonomiye katkıda bulunmak için, bölge halkına katkıda bulunmak için, elimizden geleni yapacağız, yapmaya da devam ediyoruz diye açıklamada bulunmaları 2024 yılında Antalya’da gerçekleşecek Fuarın daha hareketli ve verimli geçeceğini müjdeleyen Turizmcilerin çok umutlu olduğu görüldü.

Basın stantında yerimizi aldık  

Fuar alanında kurulan basın stantında  İGFA ve Turizm haberci olarak yerimizi aldık. 

      

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız