Kıbrıs

Dünya

Büyükşehir, Marmaris’te 183 Km Yol çalışması yaptı

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden bu yana Marmaris ilçesinde 1’inci ve 2’inci kat sathi kaplama, sıcak asfalt ve parke olmak üzere toplam 183.3 km yol çalışması gerçekleştirdi.

4 Nisan 2023 Saat: 16:39
Büyükşehir, Marmaris’te 183 Km Yol çalışması yaptı
Büyükşehir, Marmaris’te 183 Km Yol çalışması yaptı

Büyükşehir, Marmaris’te 183 Km Yol çalışması yaptı

Muğla Büyükşehir Belediyesi görev, yetki ve sorumluluk alanı içerisinde bulunan ilçe ve kırsal mahallelerde yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler vatandaşların daha modern ve güvenli yollarda seyahat etmeleri için asfalt, parke, sinyalizasyon, yol çizgi ve levhalama çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda İl genelinde bugüne kadar 3 bin kilometrenin üzerinde yol çalışması yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yatırımlar için yaklaşık 450 Milyon TL yatırım yaptı.

 İl genelinde yapılan yatırımlar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Marmarisİlçesinde yetki ve sorumluluk alanında bulunan 91 kilometrelik yol ağında 1. ve 2. Kat sathi kaplama ve parke olmak üzere toplam 183 kilometre yol çalışması yaptı. Büyükşehir ekipleri bunun yanı sıra güvenli yollar için oto korkuluk, yol çizgi gibi farklı çalışmalarına devam ediyor.

 28 Bin Metre Oto Korkuluk yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Marmarisve mahallelerinde 36.40 km 1.Kat sathi kaplama, 122.10 km 2. Kat sathi kaplama, 18.10 km BSK kaplama, 6.70 km parke kaplama olmak üzere toplam 183.3 km yol çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi Marmaris’te, vatandaşların ve ilçeye tatil için gelen turistlerin, güvenli seyahat etmelerini sağlamak adına, yol kenarlarında oto korkuluk çalışmaları gerçekleştirildi. Marmaris’te bu güne kadar 28 bin 296 metre oto korkuluk imalatı yapıldı.

Etiketler: Marmaris,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız