Kıbrıs

Gezi

Çanakkale Köprüsü tatil rotalarını yakınlaştırdı

1915Çanakkale Köprüsü, zamandan sağladığı tasarruf ve sunduğu konforlu yolculuk imkanlarıyla başta Çanakkale olmak üzere alternatif yaz rotalarını yakınlaştırıyor.

17 Haziran 2024 Saat: 19:26
Çanakkale Köprüsü tatil rotalarını yakınlaştırdı
Çanakkale Köprüsü tatil rotalarını yakınlaştırdı

Çanakkale Köprüsü tatil rotalarını yakınlaştırdı

Kurban Bayramı ve okulların kapanışı nedeniyle tatilciler şimdiden güzergâh araştırmalarına başladı. 1915Çanakkale Köprüsü, zamandan sağladığı tasarruf ve sunduğu konforlu yolculuk imkanlarıyla başta Çanakkale olmak üzere alternatif yaz rotalarını yakınlaştırıyor.

Bu yıl 14 Haziran’da okulların tatile girmesi ve 16 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı, tatilcileri harekete geçirdi. Tarihi ve doğal güzellikleriyle tatil severlerin gözdesi olan Çanakkale ve Kuzey Ege başta olmak üzere 2024 yılının en popüler tatil noktalarını İstanbul’a daha da yaklaştıran 1915Çanakkale Köprüsü ve 89 kilometrelik Malkara-Çanakkale Otoyolu ise, yoğun trafiğe maruz kalmadan, konforlu ve güvenli bir yolculuk yapmanın en ideal alternatifleri arasında.

Doğal güzellikleri ve dünyaca ünlü tarihi mirası ile Çanakkale, Bir Sevdadır Çanakkale Platformu fotoğraf sanatçısı Cihan Kurnaz tarafından çekilen büyüleyici kareler ile ölümsüzleşiyor ve sosyal medya platformlarında her geçen gün daha fazla ilgi topluyor. İlginin ve popülerliğin artması ve ulaşım kolaylığı ile tatilciler bu bayram tatilinde rotalarını Çanakkale’ye döndürdüler.

Saatlerce feribot beklemeye son

Asya ve Avrupa kıtalarını Çanakkale Boğazı üzerinde Gelibolu’da Sütlüce ve Lapseki arasında birleştiren 4.608 metre uzunluğundaki Köprü, Çanakkale Boğazı’nı feribot ile geçmek için tatil dönemlerinde iskelede saatlere varan bekleme süresini de ortadan kaldırıyor. 1915Çanakkale Köprüsü’nü kullananlar 6 dakikada karşı yakaya geçebiliyorlar.

Balkan ülkelerinden ilgi var

Kuzey Ege’nin oksijen deposu Kaz Dağları, ziyaretçilerini tarihin derinliklerine taşıyan dünyaca ünlü Troya ve pırıl pırıl denizi, sıcacık güneşi, huzurlu doğasıyla her zaman popüler rotalar olan Assos, Ayvacık, Küçükkuyu gibi beldeler 1915Çanakkale Köprüsü’nün sunduğu avantajlar nedeniyle Balkan turistlerin de ilgisini çekiyor. Hizmete girmesiyle Kuzey Ege’deki otellerin ortalama doluluk oranlarına olumlu etki eden 1915Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu acenteler için de satışı artıran bir avantaj olarak görülüyor.

  

Adalar artık daha da yakın

1915Çanakkale Köprüsü, feribot aktarmasıyla ulaşılabilen, son yılların en popüler tatil yerlerinden Bozcaada ve Gökçeada’yı da daha yakın hale getiriyor. Geyikli iskelesinden feribotla ulaşılan Bozcaada’ya ulaşım süresi eskiye oranla bir saate yakın kısalıyor. Gökçeada’ya ulaşımı sağlayan Kabatepe iskelesine ise 1915Çanakkale Köprüsü kapsamında yapılan bağlantı yolları ile daha hızlı ulaşım sağlanıyor. Söz konusu bağlantı yolları, Gökçeada’ya ulaşma süresini yaklaşık yarım saat kadar kısaltıyor.

Karavan turizmine de ilgi artacak

1915Çanakkale Köprüsü’nün son yıllarda popülaritesi giderek artan karavan turizmine de olumlu etki yapması bekleniyor. Başta Kuzey Ege olmak üzere bölgedeki karavan kamplarının, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün etkisiyle daha da fazla talep göreceği, bunun da karavan turizmine olan ilgiyi daha fazla artıracağı, daha çok tatilciyi “karavancı” yapacağı tahmin ediliyor.

1915Çanakkale Köprüsü’yle nerelere gidilir?

1915Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu ile başta Gelibolu Tarihi Yarımadası ve Çanakkale merkezi olmak üzere, Behramkale, Geyikli, Gökçeada, Bozcaada gibi popüler tatil noktalarına hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşılabiliyor. Köprü ayrıca, Troya ve Assos gibi antik kentler ile Çanakkale Şehitler Abidesi, Çanakkale Kara ve Deniz Savaşları’nın geçtiği tarihi topraklarda 57. Alay Şehitliği gibi onlarca şehitlik, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Çanakkale Muharebelerinde önemli bir role sahip Seddülbahir Kalesi ve Anadolu yakasındaki Kumkale ve Erenköy gibi önemli noktalara ulaşım sağlıyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız