Dünya

Emirates 5 yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı sipariş etti

Emirates, 5 yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı siparişi verdiğini duyurdu. Uçaklardan ikisi 2024 yılında, kalan üç uçak ise 2025 yılında teslim edilecek.

22 Kasım 2022 Saat: 23:45
Emirates 5 yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı sipariş etti
Emirates 5 yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı sipariş etti

Emirates 5 yeni Boeing 777-200LR kargo uçağı sipariş etti

Liste fiyatıyla 1,7 milyar ABD dolarının üzerinde olan bu siparişle birlikte havayolunun sipariş ettiği geniş gövdeli uçak sayısı 200’e çıkmış bulunuyor.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve CEO’su Majesteleri Şeyh Ahmed bin Said El Maktum, yaptığı açıklamada şunları söyledi:Emirates, müşteri talebine yakıt verimliliği yüksek en yeni uçaklarla yanıt verebilmek üzere yeni kargo uçaklarına yatırım yapıyor. Verdiğimiz bu sipariş, Emirates’in hava taşımacılığı talebine ve havacılık sektörünün büyümesine duyduğu güvenin bir yansıması niteliğinde. Bu siparişle birlikte, dünya çapındaki ağımız, merkezimiz Dubai’deki  gelişmiş kargo altyapımız ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına hizmet vermek için geliştirdiğimiz özel ulaşım çözümleri sürekli büyümemizin temelini oluşturuyor.

Boeing Ticari Uçaklar Bölümü Başkanı ve CEO’su Stan Deal, ise şunları söyledi: “Emirates’in kargo uçağı filosunu tümüyle Boeing marka uçaklarla donatması, markamıza duydulan güvenin bir işareti olarak bizim için son derece değerli. Filosunu yakıt verimliliği yüksek olan Boeing 777’ler ile genişletmesi, Emirates’in büyüyen kargo taşımacılığı talebine yanıt vermesini sağlayacağı gibi, Orta Doğu’da ve tüm dünyada malların çıkış noktasından varış noktasına hızlı ve verimli bir şekilde taşınmasına da imkan tanıyacak.”

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen Dubai Airshow’da Emirates, hava kargo kapasitesini genişletmek için 1 milyar ABD doları tutarında yeni bir yatırım yapacağını duyurmuştu. Bu kapsamda satın alınan 2 yeni 777F, 2022 yılında Emirates filosuna dahil edilirken, havayolunun halihazırda hizmetteki 10 Boeing 777-300ER uçağı ise kargo konfigürasyonuna dönüştürülecek. Dönüşüm çalışmasının 2023 yılında başlaması planlanıyor.

Emirates, Boeing 777 kargo uçağını filosuna ilk katan havayolu şirketiydi. O günden bu yana havayolunun operasyonlarının temel taşı halini alan bu çok yönlü uçak, altı kıtada düzenlenen tarifeli ve charter uçuşlarda kullanılıyor. 777-F’in menzili ve taşıma kapasitesi Emirates’in, taze gıda, ilaç, evcil hayvan, otomobil veya ödüllü yarış atları gibi zamana ve sıcaklığa duyarlı gönderileri teslimat noktasından  varış noktasına kadar verimli bir şekilde taşımasını sağlıyor.

Emirates şu anda 11 Boeing 777 kargo uçağından oluşan bir filonun yanı sıra, geniş gövdeli 777 ve A380 yolcu uçaklarının kargo kapasitesinden de yararlanıyor. Dünyanın en büyük hava kargo taşıyıcılarından olan Emirates SkyCargo, müşteri gereksinimlerine göre özelleştirilebilen geniş bir yelpazede çözümler sunuyor. Emirates SkyCargo hakkında daha fazla bilgi için: www.skycargo.com

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 - 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor. 

Etiketler: Emirates,

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız