Kıbrıs

Güncel

Serhat Kars, Emıtt Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Tanıtılıyor

27. kez düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Kars standı yoğun ilgi görüyor.

9 Şubat 2024 Saat: 11:03
Serhat Kars, Emıtt Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Tanıtılıyor
Serhat Kars, Emıtt Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Tanıtılıyor

Serhat Kars, Emıtt Turizm Ve Seyahat Fuarı’nda Tanıtılıyor

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Operasyonel Programı (CISOP) kapsamında Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘Tarihi Kimliği ile Kars Kenti’ Projesi faaliyetleri kapsamında Kars Valiliği, Serhat Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile 6-9 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 27. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Kars tanıtım standı yoğun ilgi görüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yollarının kurumsal sponsorluğu ve Türkiye Otelciler Federasyonu ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin iş ortaklığında düzenlenen EMITT fuarında Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere 300'den fazla satın almacı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Bulgaristan, Brezilya, Mısır, İran, Japonya ve Venezuela'dan katılımcı firmaları yer alıyor.

 Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Birim Başkanı Çağrı Birol Esatoğlu fuarda Kars kentini simgeleyen Doğu Ekspresi, Menuçehr Cami, Sarıkamış Harekatı’nı simgeleyen asker figürlerini, Sarıkamış kayak deneyimini ve yöresel lezzetleri ön plana çıkarttıklarını ve kentin tanıtımı yaygınlaştırarak daha çok turist çekmeyi hedeflediklerini vurguladı.

 Ulusal fuarların yanı sıra Kars'ı uluslararası fuarlarda da tanıttıklarını belirten Esatoğlu, "Madrid ve Berlin’de Kars kentimizin tanıtımını yaptık. Projemizde hedefimiz, geçmişten bu yana süren kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak ve tarihi dokusuyla yaşayan bir şehir oluşturmak. Projemiz tamamlandığında, şu an 250 binlerde olan turist sayısını 500 binlere çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün herkesi Kars'ı görmeye davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

 Tarihiyle, zengin kültürüyle, büyüleyici doğasıyla, kayak ile trekking gibi spor olanaklarıyla ve yerel lezzetleriyle Türkiye’nin en önemli turistik kentlerinden biri olan Kars hakkında bilgi almak için 8 numaralı salonda bulunan 8491 numaralı standa davet ediyoruz.

  

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız