Kıbrıs

Acentalar

TİM'den ODEON Tours’a ihracat şampiyonluğu ödülü

Türkiye’nin lider turizm gruplarından Coral Travel Group’un yer hizmetleri markası ODEON Tours, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 'İhracatın Şampiyonları Ödülleri’nde 1000 ihracat şirketi arasında hizmet kategorisinde 7’nci oldu.

8 Haziran 2024 Saat: 18:52
TİMden ODEON Tours’a ihracat şampiyonluğu ödülü
TİM'den ODEON Tours’a ihracat şampiyonluğu ödülü

TİM'den ODEON Tours’a ihracat şampiyonluğu ödülü

32 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin lider turizm markalarından Coral Travel Groupbünyesinde faaliyet gösteren ODEON Tours, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Hizmet İhracatı Özel Ödülü’ne layık görüldü. Grubun destinasyon hizmetleri sunan şirketi ODEON Tours, 2023 yılında Türkiye’ye 1,5 milyondan fazla turist getirerek 650 milyon avro hizmet ihracatı sağladı. ODEON Tours, 2022 yılının ardından 2023’te de hizmet ihracatı kategorisinde 7’nci sırada yer alarak turizm sektöründeki liderliğini devam ettirdi.

 Bektaş’a ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan takdim etti

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. ODEON Tours’un, 1000 ihracat şirketi arasında hizmet kategorisinde 7’nci olarak ödüllendirildiği törende, Coral Travel Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş’a ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe tarafından takdim edildi.

 Bektaş: 2024 hedefimiz 1,65 milyon turist

Coral Travel Group olarak turizm sektörünün gelişmesinde öncü rol almaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Coral Travel Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, “Türkiye turizmi olarak rekorlara imza attığımız 2023 yılında Coral Travel Group olarak biz de hedeflerimizin tamamına ulaşarak, hizmet verdiğimiz 15 farklı kaynak pazardan ülkemize 1,5 milyondan fazla turisti getirme başarısını yakaladık. 2024 yılında ülkemize 1,65 milyona yakın turisti ağırlamaya hazırlanıyoruz. Gelecek üç yıl içerisinde ise, ülkemize yıllık 1 milyar avroyu aşan bir döviz ihracatı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.   

 Bektaş: Yatırımlarla büyüyoruz

Kaynak pazar çeşitliliğini artırarak, sektörün birçok alanındaki yatırımlarına devam ettiklerini söyleyen Bektaş, “Her yıl ülkemize daha fazla turist getirebilmek amacıyla kaynak pazar çeşitliliği ve büyüme stratejimiz kapsamında; var olan pazarlardaki taleplere ve değişen koşullara hızla uyum sağlarken, farklı ülke ve bölgelerdeki kaynak pazarları da yakından takip ediyoruz. Geçen sene Coral Travel bünyesinde Çekya, Romanya ve İsviçre’de faaliyet gösterecek yeni şirketler açarak kaynak çeşitliliğimizi arttırdık. Coral Travel Group olarak 40 ülkede 90 destinasyonda 3 milyondan fazla misafiri ağırlıyoruz. Rekabetin yoğun olduğu sektörümüzde yenilikçi ürün ve hizmet araştırmalarına da önem veriyoruz. Sektörümüzde dijital dönüşümün öncülüğünü üstlenerek, teknoloji altyapımıza her yıl ciddi miktarda yatırım yaparak büyüyoruz” değerlendirmesini yaptı.   

 Coral Travel Group Hakkında:

1992 yılındaki kuruluşundan bu yana Türkiye’nin en büyük turizm markalarından biri olmayı başaran Coral Travel Group, tur operatörlüğü, konaklama, destinasyon hizmetleri havacılık, seyahat acenteliği, bilgi teknolojileri ve güvenlik alanlarında sektörün en güvenilir markalarıyla uluslararası turizm endüstrisinde büyümeye devam ediyor. 22 ülkedeki 37 şirket ve 5 binden fazla çalışanıyla Coral Travel Group, yılda 3 milyondan fazla turiste hizmet veriyor.  

Grup, tur operatörlüğü ve satış acenteliği alanında Coral Travel (Almanya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Gürcistan, İsviçre, Letonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna) ve FERIEN Touristik (Almanya), destinasyon hizmetlerinde ODEON Tours (Türkiye, Mısır, Yunanistan, İspanya, BAE, Tayland,Tunus, Vietnam), konaklamada Coral Group Hotels (Seven Seas Hotels, Marvida Hotels, Xanadu Resort), B2B otel tedariğinde ODEONBEDS, bilgi teknolojilerinde ODEON Yazılım ve Teknoloji, güvenlik alanında ise Odeon Güvenlik ve Danışmanlık markalarıyla faaliyet gösteriyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turizm Haberci, Turizm haberleri, Turizm Bölgeleri hakkında bilgiler Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız